Серед актуальних моделей байків для гірської їзди окремо виділяються двопідвісні. Ці моделі розроблялися спеціально для екстремального пересування та кросс-кантрі, коли не можна допустити втрати зчеплення коліс. Це стає можливим завдяки додатковому амортизатору. Рішення купити двохпідвісний велосипед зазвичай приймають ті, хто вирішує підібрати якісний і крутий байк для спорту чи екстремального руху. Додатково вони оснащені відмінною системою контролю руху і продуманим зчепленням. Подібним описом не можуть похвалитися хардтейл та інші велосипеди.
На відміну від інших гірських моделей монопідвісів та повнопідвісів, двопідвіс оснащений двома амортизаторами — до передньої вилки, що за замовчуванням використовується у всіх байках, додається задня, що виконує роль амортизації та гасить, компенсує віддачу та нерівності. Саме такий підхід до пересування забезпечує комфорт пересування навіть на найскладнішій місцевості.
Але подібне доповнення істотно ускладнює загальну конструкцію всього велосипеда, а також збільшує його вагу. Це треба брати до уваги ще до тренувань та перегонів. Як компроміс, для полегшення експлуатації деякі виробники стали виробляти софт-тейли. Ці байки виділяються невеликим ходом заднього амортизатора, що трохи спрощує конструкцію. Завдяки цьому з’явився поділ на професійні (двопідвіс) і аматорські (софт-тейли). Поділ скоріше умовний і використовується тільки у деяких виробників.
На відміну від хардтейла, двопідвісна модель для велосипедистів виділяється повністю переробленою рамою і часто змінюваною конструкцією системи. Додатково, практично повністю відсутні такі аксесуари, як заспокоювач ланцюга і багажник. Тільки деякі виробники доповнюють конструкцію крилами, які зустрічаються в міських моделях.
Серед переваг двопідвіса варто виділити:
І найголовніше, навіть під час підйому на найкрутіший схил знижується навантаження на суглоби завдяки мінімізації вібрації.
Але не варто забувати і про деякі особливості використання. Серед них — висока вартість обладнання, збільшена вага конструкції спереду та ззаду, складнощі в обслуговуванні та висока зношуваність у разі недбалого використання. Все тому, що подібні моделі не розраховані на щоденне катання та довготривалі заїзди. Для цього треба брати шосейні чи місцеві.
При виборі двопідвісу варто орієнтуватися на такі параметри:
І найголовніше, про що варто пам’ятати: якісний двопідвісний байк не може важити мало.
Щоби замовити в Україні двопідвіс за доступною ціною, варто скористатися допомогою нашого інтернет-магазину. Доставка товарів здійснюється по всій країні. Залишилися питання щодо комплектації або особливостей конкретних моделей — рекомендуємо звернутися за телефоном до наших консультантів.