Серед прихильників здорового способу життя та любителів покататися багато представниць прекрасної статі. Як не дивно, саме жінкам проблематично підібрати байк, враховуючи особливості тіла. Усе це тому, що практично весь асортимент товарів у спортивних магазинах орієнтований на чоловіків, і в процесі водіння дами стикаються з певним дискомфортом. Саме тому деякі виробники розробили цілі лінійки, що включають у себе велосипеди для жінок, які забезпечать необхідний комфорт і безпеку в процесі водіння.
Чим відрізняється байк для жінок від чоловічого?
Обираючи жіночий велосипед, варто насамперед ознайомитися з технічними параметрами подібного транспорта, що включають у себе:
- особливу будову рами — легкі жіночі велосипеди виділяються тим, що верхня труба занижена, тому легко перекидати ногу в будь-якому одязі, не тільки в джинсах, а й у сукнях і спідницях;
- занижена вага конструкції — спрощує транспортування, багато в чому зниження загальної маси досягається за рахунок полегшення рами;
- сідло анатомічної форми — враховує будову жіночого тіла і запобігає дискомфорту навіть під час тривалої їзди.
Жіночі велосипеди відрізняються також і будовою керма. Усе завдяки тому, що більша частина дам мають вузькі плечі і грудну клітку та ширші стегна. Тому під час їзди на чоловічих моделях може виникнути зайвий тиск на руки і ноги, що призведе до болю навіть за короткого тренування.
Типи жіночих велосипедів
В останні кілька років асортимент засобів для жінок зростає, тому підібрати оптимальний варіант, незалежно від цілей, не складе особливих труднощів. У каталогах багатьох виробників виділяють:
- Міські — призначені для пересування парками, скверами та асфальтованими дорогами. Розмір коліс коливається в межах 26-28 дюймів, велосипеди виділяються високою посадкою і пружним сидінням, а також невеликою кількістю швидкостей. Більшість моделей, представлених на ринку, оснащені базовою амортизацією Rigid, що запобігає розгойдуванню в процесі їзди, але може використовуватися й універсальна амортизація Hardtail для нівелювання нерівностей.
- Гірські — більш універсальні, які підходять для будь-яких умов, як для пересування в межах міста, так і за його межами. Подібна можливість доступна завдяки більш масивній рамі та амортизованій вилці, а також потовщеним колесам із шипами. На відміну від міських моделей, кількість швидкостей збільшено в два-три рази, зазвичай не більше 20. Підходять як для любительок пересуватися містом, так і тих, хто тільки починає свій шлях у спортивній їзді.
- Шосейний — спеціально розроблені для швидкісної їзди по рівній трасі. Це стає можливим за рахунок полегшеної рами і коліс та збільшених діаметрів. Цей спортивний жіночий велосипед може використовуватися і як транспорт для велопробігів.
- Гібридні — об’єднали в собі характеристики шосейних, міських і гірських байків. Моделі можуть використовуватися як для пересування бездоріжжям, так і для прогулянок асфальтованими парками. Багато велосипедів виділяються невеликою вагою, а високе розташування керма забезпечує комфортне пересування без зайвої втоми. Багато дівчат гідно оцінять можливість пересуватися на байку навіть у спідниці завдяки захисту ланцюга.
- Екстремальні — призначені для екстремального спорту і виконання трюків, незалежно від місцевості. На відміну від інших моделей, конструкція байка додатково посилена, зокрема й колеса.
В окрему категорію виокремлюються електромоделі та складні. Перші оснащені електричним мотором і акумулятором, здатні досягати швидкості в 40 кілометрів на годину. У рух електробайк приводиться або обертанням деталей, або мотором. Складні велосипеди підходять тим, хто цінує насамперед зручне зберігання і просте транспортування. При цьому подібні моделі зберігають свою міцність, незалежно від активності використання. Це треба урахувати, якщо обираєте собі саме мінімалістичну модель, що може складатися.
Як вибрати жіночий байк?
Перш ніж купити велосипед для жінки, рекомендується звернути увагу на кілька ключових параметрів:
- зовнішній вигляд — байк може підкреслити вподобання власниці і здатний стати стильним аксесуаром;
- конструктивні особливості — залежно від цілей їзди, модель може бути як спортивною, так і міською, варто враховувати цей момент перед вибором;
- загальна вага — для новачків рекомендується брати полегшені моделі, що особливо актуально любителям міської їзди; це дає змогу з легкістю переміщати байк у руках за першої необхідності;
- можливість використання аксесуарів — варто передбачити можливість кріплення кошика для особистих речей, сидіння для пасажира (наприклад, дитини) на багажник або фляги для пиття.
Правила актуальні як для дорослих, так і для підлітків-дівчаток, які обирають собі новий байк та ще не зрозуміли, який тип катання їм підходить.
Щоби недорого замовити в Україні якісний велосипед за доступною ціною, рекомендуємо скористатися доставкою в нашому інтернет-магазині. На всі ваші питання щодо комплектації та особливостей моделі дадуть відповіді наші менеджери.