Уявіть собі транспорт, який одночасно покращує здоров'я, економить гроші та допомагає зберегти навколишнє середовище. Усі ці якості об'єднує в собі звичайний велосипед — винахід, який за більш ніж 200 років свого існування кардинально змінив світ.
Сьогодні все більше людей стикаються з проблемою малорухливого способу життя. Вічний круговорот «дім-робота-дім» не залишає часу для занять спортом. Простим і ефективним вирішенням цього питання може стати покупка велосипеда.
Велосипед — це універсальний інструмент для підтримання здоров'я. Регулярні катання допомагають:
Але це далеко не все, чим корисна їзда на велосипеді, адже катання — це не просто чудовий варіант для проведення часу всією родиною. З велопрогулянок можна отримати величезну користь для чоловічого, жіночого та дитячого здоров'я. Розглянемо це питання докладніше.
Досвідчені велосипедисти стверджують: велосипед — це найкраще рішення для підтримки здоров'я чоловіка. На це є кілька вагомих причин:
Не варто забувати і про зовнішній вигляд. Катаючись на «залізному коні» регулярно, ви помітите, як зміцніли м'язи ніг і торсу.
Справедливо це твердження і для жіночого організму. Велосипед проробляє м'язи ніг, роблячи їх стрункими без зайвого набору маси. Крім того, їзда чудово спалює жир у зоні стегон та сідниць, тому покупка велосипеда — хороший варіант для жінок, які хочуть підтримувати здорову вагу.
Ще одна перевага полягає у профілактиці варикозу. За статистикою з цим захворюванням стикаються 25-34% жінок і всього 10-20% чоловіків у всьому світі. Рухи ніг під час педалювання покращують венозний відтік, знижуючи ризик розвитку хвороби.
Катання на велосипеді приносить користь і найменшим членам сім'ї. Дітям регулярні поїздки допомагають розвивати координацію рухів — управління велосипедом тренує вестибулярний апарат.
Крім того, їзда дозволяє зміцнити поставу. Правильне сидіння формує м'язовий корсет. Катання також підвищує концентрацію уваги та сприяє набуттю впевненості в собі.
Ми розібралися з тим, як велосипед впливає на здоров'я людини. Але чи знали ви, що під час катання працюють майже всі групи м'язів? Основне навантаження припадає на:
Задіяні під час катання і руки — біцепси і трицепси працюють при керуванні кермом. Якщо ви хочете отримати з катання максимальну користь для організму, допоможе в цьому спеціалізоване спортивне харчування, яке можна купити в магазині «Велопланета». Достатня кількість білків і мікроелементів у раціоні допоможе в покращенні фізичної форми та нарощенні м'язової маси.
Щоб встановити правильну інтенсивність навантажень, перш за все потрібно визначитися з метою. Якщо ви хочете отримати оздоровчий ефект, для початку достатньо 2-3 коротких поїздок на тиждень — їх тривалість повинна становити близько 30 хвилин.
З часом у вас буде покращуватися витривалість — і ви зможете перейти на 3-4 прогулянки на тиждень по 45-60 хвилин, а потім — на 4-5 виїздів по 1-1,5 години. Пам'ятайте: важливо починати з малого і поступово збільшувати навантаження. Рівномірне підвищення інтенсивності вбереже вас від травм.
Також важливо слідкувати за ритмом. Для оздоровчої їзди оптимально кататися зі швидкістю 15-20 км/год. Однак слідкуйте за власними відчуттями, адже універсальної формули немає.
Знаючи про те, чому корисно їздити на велосипеді, необхідно поговорити і про обмеження. Від катання краще відмовитися:
Також прогулянку краще відкласти при екстремальних погодних умовах, наприклад, під час сильного дощу або ожеледиці. Якщо скасувати поїздку не можна, не забудьте про велосипедний шолом — захисне спорядження убезпечить вас від ударів голови, струсів мозку та інших неприємних наслідків.
Катання на велосипеді — це чудовий спосіб підтримувати себе у формі та стежити за своїм здоров'ям. Регулярні поїздки допомагають тримати м'язи в тонусі, дарують позитивні емоції і можуть стати відмінним хобі для всієї родини. Головне — поступово збільшувати навантаження, дослухатися до свого організму та дотримуватися правил безпеки.