Каталог товарів
Вхід
Реєструйся, щоб отримати перший бонус
Каталог
Знайти
Головна
Блог
Чим корисна їзда на велосипеді?
blog-polezna-ezda2.png

Чим корисна їзда на велосипеді?

19 Листопад 2024
Поділитися

Чим корисна їзда на велосипеді?

Уявіть собі транспорт, який одночасно покращує здоров'я, економить гроші та допомагає зберегти навколишнє середовище. Усі ці якості об'єднує в собі звичайний велосипед — винахід, який за більш ніж 200 років свого існування кардинально змінив світ.

Сьогодні все більше людей стикаються з проблемою малорухливого способу життя. Вічний круговорот «дім-робота-дім» не залишає часу для занять спортом. Простим і ефективним вирішенням цього питання може стати покупка велосипеда.

Чому корисно їздити на велосипеді?

Їзда на велосипеді

Велосипед — це універсальний інструмент для підтримання здоров'я. Регулярні катання допомагають:

  • зміцнити серцево-судинну систему — під час їзди пульс тримається в оптимальному для тренування серця діапазоні (120-140 ударів на хвилину), це суттєво знижує ризик інфарктів та інсультів, а для відстеження показників професіонали рекомендують купити пульсометр, який можна вибрати в каталозі інтернет-магазину «Велопланета»;
  • нормалізувати вагу — всього за одну годину поїздки можна спалити до 400 калорій, що порівняно з інтенсивним тренуванням у спортзалі;
  • покращити роботу дихальної системи — дослідження показали, що вже після кількох місяців регулярних поїздок життєва ємність легень збільшується на 15-20%;
  • підвищити імунітет — помірні навантаження на свіжому повітрі стимулюють вироблення захисних клітин організму.

Але це далеко не все, чим корисна їзда на велосипеді, адже катання — це не просто чудовий варіант для проведення часу всією родиною. З велопрогулянок можна отримати величезну користь для чоловічого, жіночого та дитячого здоров'я. Розглянемо це питання докладніше.

Користь велосипеда для чоловіків

Досвідчені велосипедисти стверджують: велосипед — це найкраще рішення для підтримки здоров'я чоловіка. На це є кілька вагомих причин:

  • профілактика проблем з простатою — навантаження покращують кровообіг у зоні малого тазу;
  • підтримання високого рівня тестостерону — природне вироблення цього важливого гормону прямо залежить від регулярних кардіонавантажень;
  • зняття стресу — багато чоловіків відзначають, що велопрогулянки допомагають «перезавантажитися» краще, ніж інші види відпочинку, а психологічний стан впливає на фізичне самопочуття.

Не варто забувати і про зовнішній вигляд. Катаючись на «залізному коні» регулярно, ви помітите, як зміцніли м'язи ніг і торсу.

Користь їзди на велосипеді для жінок

Справедливо це твердження і для жіночого організму. Велосипед проробляє м'язи ніг, роблячи їх стрункими без зайвого набору маси. Крім того, їзда чудово спалює жир у зоні стегон та сідниць, тому покупка велосипеда — хороший варіант для жінок, які хочуть підтримувати здорову вагу.

Ще одна перевага полягає у профілактиці варикозу. За статистикою з цим захворюванням стикаються 25-34% жінок і всього 10-20% чоловіків у всьому світі. Рухи ніг під час педалювання покращують венозний відтік, знижуючи ризик розвитку хвороби.

Користь велосипеда для дітей

Катання на велосипеді приносить користь і найменшим членам сім'ї. Дітям регулярні поїздки допомагають розвивати координацію рухів — управління велосипедом тренує вестибулярний апарат.

Крім того, їзда дозволяє зміцнити поставу. Правильне сидіння формує м'язовий корсет. Катання також підвищує концентрацію уваги та сприяє набуттю впевненості в собі.

Які м'язи працюють при їзді на велосипеді?

Катання на велосипеді

Ми розібралися з тим, як велосипед впливає на здоров'я людини. Але чи знали ви, що під час катання працюють майже всі групи м'язів? Основне навантаження припадає на:

  • чотириглаві м'язи стегна (квадрицепси) — саме вони виконують основну роботу при педалюванні;
  • ікроножні м'язи — беруть участь у круговому русі педалей;
  • великі сідничні м'язи — забезпечують потужність педалювання;
  • м'язи преса — стабілізують корпус;
  • м'язи спини — допомагають підтримувати правильне положення тіла.

Задіяні під час катання і руки — біцепси і трицепси працюють при керуванні кермом. Якщо ви хочете отримати з катання максимальну користь для організму, допоможе в цьому спеціалізоване спортивне харчування, яке можна купити в магазині «Велопланета». Достатня кількість білків і мікроелементів у раціоні допоможе в покращенні фізичної форми та нарощенні м'язової маси.

Скільки потрібно їздити на велосипеді для здоров'я?

Велосипедні прогулянки

Щоб встановити правильну інтенсивність навантажень, перш за все потрібно визначитися з метою. Якщо ви хочете отримати оздоровчий ефект, для початку достатньо 2-3 коротких поїздок на тиждень — їх тривалість повинна становити близько 30 хвилин.

З часом у вас буде покращуватися витривалість — і ви зможете перейти на 3-4 прогулянки на тиждень по 45-60 хвилин, а потім — на 4-5 виїздів по 1-1,5 години. Пам'ятайте: важливо починати з малого і поступово збільшувати навантаження. Рівномірне підвищення інтенсивності вбереже вас від травм.

Також важливо слідкувати за ритмом. Для оздоровчої їзди оптимально кататися зі швидкістю 15-20 км/год. Однак слідкуйте за власними відчуттями, адже універсальної формули немає.

Коли слід утриматися від поїздок на велосипеді?

Знаючи про те, чому корисно їздити на велосипеді, необхідно поговорити і про обмеження. Від катання краще відмовитися:

  • при загостренні хронічних захворювань;
  • у період гострих інфекційних хвороб і при підвищеній температурі тіла;
  • при сильних болях у спині або суглобах;
  • під час відновлення після травм;
  • при сильному запамороченні або підвищеному тиску.

Також прогулянку краще відкласти при екстремальних погодних умовах, наприклад, під час сильного дощу або ожеледиці. Якщо скасувати поїздку не можна, не забудьте про велосипедний шолом — захисне спорядження убезпечить вас від ударів голови, струсів мозку та інших неприємних наслідків.

Катання на велосипеді — це чудовий спосіб підтримувати себе у формі та стежити за своїм здоров'ям. Регулярні поїздки допомагають тримати м'язи в тонусі, дарують позитивні емоції і можуть стати відмінним хобі для всієї родини. Головне — поступово збільшувати навантаження, дослухатися до свого організму та дотримуватися правил безпеки.

footer logo
copyright © 2025 all rights reserved
Слідкуйте за нами:
Профіль
Порівняння
Вибране
Кошик